O nás

Tradiční rakouská kvalita již více než 70 let

Rakouská skupina Austrotherm je významným specialistou na vysoce kvalitní tepelnou a zvukovou izolaci se silnou orientací na udržitelnou budoucnost a trvalé inovace. Vyrábí a prodává expandovaný polystyren (EPS), extrudovaný polystyren (XPS) a další tepelně a zvukově izolační materiály ve 12 zemích Evropy a již 70 let přináší řešení, která lidem a firmám pomáhají snižovat spotřebu energií, zlepšovat kvalitu života a přispívat k ochraně životního prostředí. To vše díky neustálému výzkumu, vývoji nových produktů a technologicky vyspělé výrobě, šetrné k životnímu prostředí. 

Skupina Austrotherm je součástí rakouského koncernu SIH (Schmid Industrie Holding), který sdružuje více významných značek z odvětví výroby stavebních materiálů a stavební chemie (např. Baumit, Murexin atd.). Do skupiny patří více než 100 firem, zastoupených ve 20 zemích. Jedná se o jednu z největších zcela soukromých skupin vyrábějících stavební materiál v Evropě.

Víc než 50 let zkušeností v České republice

Austrotherm CZ (dříve DCD IDEAL) je předním výrobcem izolačních materiálů z expandovaného polystyrenu (EPS) pro stavebnictví v České republice se dvěma výrobními závody v Dyníně a Slavětíně a nejdelší tradicí výroby EPS v regionu sahající až do roku 1972.

Společnost je zároveň výhradním distributorem kompletního sortimentu výrobků značky Austrotherm na českém trhu (např. extrudovaný polystyren Austrotherm XPS®, superštíhlé izolační desky Austrotherm Resolution® a Austrotherm UNIPLATTE® - efektivní náhrada zdiva a sádrokartonu).

 

Použití výrobků Austrotherm

Vysvětlivky:

 1. Stěny, fasáda, výplně
 2. Plochá střecha
 3. Základové konstrukce, stěny a podlahy v kontaktu s půdou, sokly
 4. Podlahové konstrukce
 5. Šikmá střecha
 6. Koupelny a vnitřní dělící konstrukce
 7. Základová deska
 8. Speciální produkty

Video s přehledem použití výrobků Austrotherm

Pokud chcete sledovat naše videa, přijměte soubory cookie

Inovativní produkty a profesionální řešení

Austrotherm jako přední evropský výrobce tepelných izolací přináší unikátní systémová řešení pro celou stavbu od základů až po střechu. Ta zlepšují efektivitu výstavby, přináší její zrychlení, zmenšují riziko vad, snižují náklady i tvorbu odpadů.

Široká nabídka tepelněizolačních materiálů určených k tepelné izolaci podlah, fasád, stěn, stropů, plochých či šikmých střech sestává z:

 • expandovaného polystyrénu (známý pod pojmem EPS) a 
 • extrudovaného polystyrénu (známý pod pojmem XPS, anebo styrodur).

Součástí tepelné ochrany budov jsou komplexní inovativní Austrotherm systémová řešení pro základové desky, podlahové konstrukce, fasády, koupelny a střechy včetně atiky:

 

Austrotherm je součástí Klimabündnisbetrieb

Výrobní závod Austrotherm Pinkafeld je od 1. října 2014 součástí Klimabündnisbetrieb. Klimabündnis je společenství, jehož cílem je ochrana klimatu, snížení emisí skleníkových plynů a zachování amazonského deštného pralesa.

Austrotherm vyvíjí a vyrábí již více než 70 let izolační materiály pro úsporu energií, čímž významně přispívá k ochraně přírody. 

www.klimabuendnis.at 

Energetické a environmentální cíle Austrothermu

  • Snižování emisí
  • Průběžné školení a zvyšování povědomí zaměstnanců
  • Snížení objemu odpadů a znečišťujících látek
  • Snížení dopadu na životní prostředí pomocí využití obnovitelných zdrojů
  • Snížení hluku pomocí inovativní výroby