O nás

Tradiční rakouská kvalita již více než 70 let

Rakouská skupina Austrotherm je významným specialistou na vysoce kvalitní tepelnou a zvukovou izolaci se silnou orientací na udržitelnou budoucnost a trvalé inovace. Vyrábí a prodává expandovaný polystyren (EPS), extrudovaný polystyren (XPS) a další tepelně a zvukově izolační materiály ve 12 zemích Evropy a již 70 let přináší řešení, která lidem a firmám pomáhají snižovat spotřebu energií, zlepšovat kvalitu života a přispívat k ochraně životního prostředí. To vše díky neustálému výzkumu, vývoji nových produktů a technologicky vyspělé výrobě, šetrné k životnímu prostředí. 

Skupina Austrotherm je součástí rakouského koncernu SIH (Schmid Industrie Holding), který sdružuje více významných značek z odvětví výroby stavebních materiálů a stavební chemie (např. Baumit, Murexin atd.). Do skupiny patří více než 100 firem, zastoupených ve 20 zemích. Jedná se o jednu z největších zcela soukromých skupin vyrábějících stavební materiál v Evropě.

Víc než 50 let zkušeností v České republice

Austrotherm CZ (dříve DCD IDEAL) je předním výrobcem izolačních materiálů z expandovaného polystyrenu (EPS) pro stavebnictví v České republice se dvěma výrobními závody v Dyníně a Slavětíně a nejdelší tradicí výroby EPS v regionu sahající až do roku 1972.

Společnost je zároveň výhradním distributorem kompletního sortimentu výrobků značky Austrotherm na českém trhu (např. extrudovaný polystyren Austrotherm XPS®, superštíhlé izolační desky Austrotherm Resolution® a Austrotherm UNIPLATTE® - efektivní náhrada zdiva a sádrokartonu).

 

Použití výrobků Austrotherm

Vysvětlivky:

 1. Stěny, fasáda, výplně
 2. Plochá střecha
 3. Základové konstrukce, stěny a podlahy v kontaktu s půdou, sokly
 4. Podlahové konstrukce
 5. Šikmá střecha
 6. Koupelny a vnitřní dělící konstrukce
 7. Základová deska
 8. Speciální produkty

Video s přehledem použití výrobků Austrotherm

Pokud chcete sledovat naše videa, přijměte soubory cookie

Inovativní produkty a profesionální řešení

Austrotherm jako přední evropský výrobce tepelných izolací přináší unikátní systémová řešení pro celou stavbu od základů až po střechu. Ta zlepšují efektivitu výstavby, přináší její zrychlení, zmenšují riziko vad, snižují náklady i tvorbu odpadů.

Široká nabídka tepelněizolačních materiálů určených k tepelné izolaci podlah, fasád, stěn, stropů, plochých či šikmých střech sestává z:

 • expandovaného polystyrénu (známý pod pojmem EPS) a 
 • extrudovaného polystyrénu (známý pod pojmem XPS, anebo styrodur).

Součástí tepelné ochrany budov jsou komplexní inovativní Austrotherm systémová řešení pro základové desky, podlahové konstrukce, fasády, koupelny a střechy včetně atiky:

 

Certifikáty

Certifikát OCS

Udržitelnost a životní prostředí pro nás nejsou prázdné fráze. Jsou naší prioritou! Proto jsme závod Dynín dobrovolně přihlásili k certifikaci provozu bez úniku mikroplastů do životního prostředí (plastové částice menší než 5mm). Zavázali jsme se tak k programu "Operation Clean Sweep" (OCS) a během auditu jsme si potvrdili, že naše opatření proti úniku mikroplastů jsou opravdu účinná.

 

Certifikát CQS

Austrotherm je držitelem certifikátu CQS, což je uznávaný standard kvality, který potvrzuje, že produkty a služby společnosti splňují přísné normy a požadavky. Tento certifikát je důkazem závazku Austrothermu k vysoké kvalitě a neustálému zlepšování. Je to také ujištění pro zákazníky, že produkty a služby, které od Austrothermu dostávají, jsou důkladně testovány a splňují nejvyšší standardy.

Členství v organizacích

Cech pro zateplování budov

Společnost Austrotherm je hrdým členem Cechu pro zateplování budov ČR. Organizace se aktivně podílí na vývoji tepelně-technických a energetických norem, požárních předpisů a dalších důležitých předpisů. CZB také vytváří odborné materiály, provádí osvětu a podporuje realizaci kvalitních zateplovacích postupů. Společnými silami svých členů umožňuje financování náročnějších projektů a zkoušek.

Svaz podnikatelů ve stavebnictví

Svazu podnikatelů ve stavebnictví (SPS), jehož jsme členem, je respektovanou organizací sdružující podnikatele a firmy působící v oblasti stavebnictví. Svaz se zaměřuje na podporu podnikatelských aktivit, zlepšování kvality stavebních prací a poskytování odborných rad a informací svým členům.

Hospodářská komora České republiky

Austrotherm je členem Hospodářské komory České republiky, konkrétně Jihočeské hospodářské komory. Tato komora je důležitou platformou pro podporu a rozvoj podnikání v Jihočeském kraji. Poskytuje svým členům řadu služeb, včetně poradenství, vzdělávání a networkingových příležitostí.

Svaz zakládání a údržby zeleně

Svaz zakládání a údržby zeleně sdružuje odborníky a firmy působící v tomto oboru a poskytuje jim platformu pro sdílení znalostí a zkušeností. Austrotherm je od května 2024 součástí tohoto svazu, který přispívá k vytváření a udržování zdravého a udržitelného životního prostředí.

Asociace zelených střech a fasád

Asociace zelených střech a fasád je zaměřenou na podporu a rozvoj oboru zelených střech a fasád. Asociace sdružuje odborníky a firmy působící v tomto oboru a poskytuje jim platformu pro sdílení znalostí a zkušeností. Austrotherm se stal členem SeZ v květnu 2024.

Ocenění

Finalista soutěže Firma roku 2023

Soutěž Firma roku je podnikatelská soutěž, která každoročně ocení úspěšné malé a střední podniky. V roce 2023 jsme se stali finalistou krajského kola. Toto ocenění je uznáním našeho úsilí o poskytování kvalitních služeb a našeho neustálého hledání inovativních řešení, které nám umožňují zlepšovat a rozšiřovat naše služby pro naše zákazníky.

Austrotherm je součástí Klimabündnisbetrieb

Výrobní závod Austrotherm Pinkafeld je od 1. října 2014 součástí Klimabündnisbetrieb. Klimabündnis je společenství, jehož cílem je ochrana klimatu, snížení emisí skleníkových plynů a zachování amazonského deštného pralesa.

Austrotherm vyvíjí a vyrábí již více než 70 let izolační materiály pro úsporu energií, čímž významně přispívá k ochraně přírody. 

www.klimabuendnis.at 

Energetické a environmentální cíle Austrothermu

  • Snižování emisí
  • Průběžné školení a zvyšování povědomí zaměstnanců
  • Snížení objemu odpadů a znečišťujících látek
  • Snížení dopadu na životní prostředí pomocí využití obnovitelných zdrojů
  • Snížení hluku pomocí inovativní výroby