Unikátní atikový prvek

Co je Atikový prvek a jaké výhody přináší, pokud jej realizujete prostřednictvím společnosti Austrotherm? To se dozvíte v následujícím článku.

Co je atika?

Než si přiblížíme, jaké má výhody Atikový prvek od Austrothermu, je dobré si objasnit, co vlastně atika je.

Atika je architektonický prvek, který dokresluje celkový vzhled budovy. Atika je konstrukce vystupující nad rovinu střechy. Kromě toho musí atika plnit požadavky na stabilitu, funkčnost, trvanlivost, požární odolnost. Nejčastěji je atika zděná, dřevěná, betonová případně ocelová. Při nedostatečné izolaci dochází ale k vytvoření liniového tepelného mostu a to může mít za následek vznik plísní v interiéru. Vhodná tepelná izolace vzniku tepelných mostů zabrání.

                                                                

Na trhu je řada výrobců tepelné izolace, tak proč právě Atikový prvek od společnosti Austrotherm?

Austrotherm Atikový prvek je vyroben z polystyrenu!

Jedná se o prefabrikovaný prvek, který je okamžitě připraven k montáži. Díky nízké hmotnosti je logistika na stavbě několikanásobně jednodušší a efektivnější. Nemluvě o tom, že díky Austrotherm Atikovému prvku zajistíte, že vám na ploché střeše nevzniknou žádné tepelné mosty.

              

 

Austrotherm Atikový prvek představuje novou cenově výhodnou alternativu k běžným metodám zhotovování atiky. Tam, kde byla dosud zapotřebí nákladná betonová bednění a dodatečné izolační prvky, je nyní možné použít nový prefabrikovaný prvek a výrazně tak ušetřit čas, peníze a energii.

Další výhoda Atikového prvku Austrotherm spočívá v jednoduchosti manipulace . Díky tomu není potřeba mít na stavbě další vysokozdvižný vozík nebo jiný přepravní prostředek.

Díky Atikového prvku Austrotherm je zapotřebí méně pracovních kroků než při standardní realizaci. Atikový prvek Austrotherm lze použít na všechny běžné skladby střechy.

Pracovní kroky potřebné pro práci s Atikovým prvkem:

                         

Atikový prvek od společnosti Austrotherm je vynikající izolační prefabrikovaný prvek a je vhodný na zhotovení staticky nenamáhaných atik. Je možné s ním zhotovit atiku plochých střech a představuje pro zhotovitele rychlou, jednoduchou a nákladově efektivní alternativu k tradiční atice.

Investujte do tepla efektivně s námi! 

Kontaktujte naše regionální zástupce , kteří vám poradí při výběru vhodné tepelné izolace či řešení pro váš projekt .

 

Video - Představujeme atikový prvek Austrotherm

Pokud chcete sledovat naše videa, přijměte soubory cookie

 

Se svými dotazy při výběru tepelné izolace a při hledání nejvhodnějšího řešení se můžete obracet přímo na naše obchodní zástupce v jednotlivých regionech.

Případné specifické technické otázky Vám rádi zodpoví naši odborníci z oddělení technického poradenství.