Austrotherm CZ se stal novým členem Asociace zelených střech a fasád a připojuje se k oslavám Světového dne zelených střech

Představte si město, kde každá střecha kvete a pulsuje životem. Kde je každá dešťová kapka využita, místo toho, aby se ztratila v kanalizaci. Kde je horko snižováno efektem zeleně, která se rozprostírá nad střechami domů. To je vize, pro kterou Austrotherm CZ pracuje každý den. Proto pro nás bylo přirozené spojit se s Asociací zelených střech a fasád a stát se tak hrdým členem této prestižní skupiny odborníků a nadšenců pro zelené projekty.

Zelené střechy mají pozitivní přínos jak pro samotné majitele budov, tak i pro své okolí. Představují nejenom elegantní a udržitelný, ale i efektivní způsob, jak šetřit energii v budovách. Majitelům přinášejí spoustu výhod, díky tepelně izolačním vlastnostem šetří výdaje za energie, ochlazují budovy, ale také snižují odtok dešťové vody, prašnost, hlučnost a v neposlední řadě pročišťují ovzduší.

Více informací o zelených střechách jako efektivním nástroji v boji proti klimatickým změnám

Austrotherm CZ tento boj podporuje, a proto svými produkty, jako je odolný a spolehlivý Austrotherm XPS, přispívá k tomu, aby střechy nejen zdobily, ale i chránily naše města před negativními dopady urbanizace.

Austrotherm a Asociace zelených střech a fasád letos spolu oslavili Světový den zelených střech, který ustanovili organizátoři z Evropské federace zelených střech (EFB) na 6. června. V tento den se lidé mohli vydat na vybrané zelené střechy po celé ČR na exkurzi s odborným výkladem a sami se tak přesvědčit, jak zelené střechy vytvářejí náhradní prostor pro zvýšení biodiverzity v urbanizovaném prostředí, ale také životní prostor pro lidi, protože míst příjemných k životu v hustě zastavěných městech a obcích ubývá.

Společně s Asociací zelených střech a fasád a architekty vybraných střech jsme s médii navštívili hned dvě zahrady. První zastávkou byla moderní budova v srdci Prahy - Masaryčka. Jedná se o unikátní architekturu světově proslulých architektů z ateliéru Zahy Hadid na Masarykově nádraží. Dalším objektem byla zelená střecha na garážovém domě v Prostějově, kde jsme se přesvědčili, že zelenou střechu lze vybudovat opravdu kdekoliv.

Vítejte v zelenější budoucnosti, kde je Austrotherm CZ vaším spolehlivým partnerem.