sivý polystyrén

Zateplete podlahu o 20 % efektivněji s deskami Austrotherm EPS NEO

Nedostatečné zateplení podlahy zvyšuje spotřebu energie o 10 až 20 % jak u novostavby, tak i u starších domů. Dobře zvolený izolační materiál v podlahové konstrukci významně přispívá k úsporám financí a zvyšuje tepelný a akustický komfort. Zateplení podlahy  je investice, která se rychle vrátí ve formě úspor za vytápění. Na zateplení podlahy je důležité vybrat vhodný materiál. Méně kvalitní výrobky se mohou po čase deformovat, čím celá podlahová izolace ztratí svůj význam.

Mimořádně efektivní a čím dál více používaný materiál na zateplení podlahy je šedý pěnový polystyren Austrotherm EPS NEO, který umožňuje dosáhnout až o 20% lepší tepelněizolační vlastnosti než bílý EPS při stejné tloušťce.

Šedé tepelněizolační desky Austrotherm EPS NEO s vynikajícími vlastnostmi se osvědčily jako účinné a hospodárné řešení na vytvoření efektivní tepelné izolace při všech typech podlah.

  • Pomocí tepelněizolačních desek Austrotherm EPS NEO zabráníme úniku tepla do základových konstrukcí.
  • S použitím Austrotherm EPS NEO je možné uvažovat o menších tloušťkách, což se odrazí na menší konstrukční výšce a tím i na snížení nákladů na výstavbu.

Tepelná izolace podkroví, která dýchá

Při zateplení podlah v rodinném domě nesmíme zapomenout ani na optimální zateplení v podkrovních prostorách. Strop nad nejvyšším podlažím je třeba perfektně zateplit. Většina podlah na půdách starších domů nemá žádnou tepelnou izolaci a ztráty tepla jsou velké, protože stropní konstrukce odsává teplo z vytápěné místnosti a odvádí ho směrem nahoru do prostoru půdy. Tepelná izolace má svoje opodstatnění i v letních měsících, kdy teplota může dosáhnout v prostoru půdy 40 – 55°C a teplo se šíří do celého domu.

 

 

Účinným izolačním materiálem na zateplení málo zatěžované podlahy podkrovního prostoru je kombinovaná tepelněizolační deska z difúzně otevřeného šedého polystyrenu Austrotherm EPS NEO Kombinovaná deska s vynikajícím tepelněizolačním účinkem.

Tento speciální výrobek se dá použít na dodatečné vytvoření tepelněizolační vrstvy nezateplených starých staveb, při kterých mohou ztráty energie přes strop nejvyššího podlaží dosáhnout až 25%.

Výrobky Austrotherm EPS NEO pro tepelnou izolaci podlah

 

Se svými dotazy při výběru tepelné izolace a při hledání nejvhodnějšího řešení se můžete obracet přímo na naše obchodní zástupce v jednotlivých regionech.

Případné specifické technické otázky Vám rádi zodpoví naši odborníci z oddělení technického poradenství.