Austrotherm přichází do ČR

Společnost DCD IDEAL- mění od 1.1.2023 svůj název i značku. Jsme Austrotherm CZ!

Přední tuzemský výrobce izolačních materiálů z expandovaného polystyrenu (EPS) Austrotherm CZ (dříve DCD IDEAL), se stává plnohodnotným členem skupiny Austrotherm.

Skupina Austrotherm je součástí rakouského koncernu SIH (Schmid Industrie Holding) sdružujícího také značky jako Baumit, Murexin a další. Patří do ní více než 100 firem ve 20 zemích. Jedná se o jednu z největších zcela soukromých skupin vyrábějících stavební materiál v Evropě. Rakouský koncern Austrothem založený v r. 1952 je evropským leadrem v oblasti izolačních materiálů (EPS, XPS, Resolution, Uniplatte).

Firma Austrotherm CZ s.r.o. je v České republice jedním z předních výrobců polystyrenových izolačních materiálů pro stavebnictví a provozuje závody ve Slavětíně a Dyníně. Slavětínský závod zahájil výrobu izolačních EPS desek už v roce 1972 a je jedním z průkopníků v oblasti izolací v České republice. Společnost je zároveň výhradním distributorem kompletního sortimentu výrobků značky Austrotherm na českém trhu (např. extrudovaný polystyren Austrotherm XPS®, izolační desky Austrotherm Resolution® a Austrotherm UNIPLATTE®).

Informační dopis o změně názvu a značky ke stažení.

Dynín, 1. prosince 2022

  

Společnost Austrotherm zrealizovala akvizici českého výrobce EPS, firmy DCD IDEAL spol. s r.o. 

Skupina Austrotherm, která je předním poskytovatelem řešení v oblasti tepelné izolace, šetrných ke klimatu a působí ve střední a východní Evropě, úspěšně realizovala v listopadu roku 2021 akvizici českého výrobce izolací, firmy DCD IDEAL spol. s r.o., a to ze 100 %.

„Koupí DCD obsazujeme poslední dosud neobsazenou lokalitu na našich hlavních trzích střední a východní Evropy, čímž posilujeme pozici firmy Austrotherm na trhu. Jak DCD, tak Austrotherm jsou úspěšné rodinné firmy, které jsou velmi dobře kompatibilní, pokud jde o jejich firemní kulturu. Převzetí DCD podporuje strategii pokračujících investic do našich klíčových produktů EPS a XPS. Těší nás, že můžeme rozšířit naši nabídku produktů šetrných ke klimatu pro naše zákazníky, že můžeme nyní našim zákazníkům v České republice dodávat EPS i XPS a nabídnout jim tak ještě lepší služby,“ uvedl Klaus Haberfellner, jednatel firmy Austrotherm GmbH, v souvislosti s úspěšným dokončením akvizice společnosti (11/2021).

Waldegg/Wopfing/Dynín, 4. listopadu 2021

Video o společnosti Austrotherm

Pokud chcete sledovat naše videa, přijměte soubory cookie