Podlahové konstrukce

Tepelná izolace podlahy

Vysoké tepelné ztráty a nepříjemný pocit chladu souvisí i s nezateplenými stropy a podlahami. Zateplením podlahy zabráníte ztrátám tepla a vytvoříte si tepelnou pohodu už od nohou.

Postup realizace zateplení podlahy

1. Příprava povrchu
Neupravený povrch před kladením tepelněizolačních desek dokonale zbavte nečistot. Vystupující kousky betonu nebo výztuže, stejně jako přischlé kousky malty, je nutné odstranit. Rovný podklad bez lokálních nerovností je předpokladem pro stlačení pěnového polystyrenu po zatížení maximálně v řádu desetin milimetru. 

2. Uložení PE okrajového pásu 
Na celý obvod stěny priložte ve svislé poloze Austrotherm PE - Okrajový pás.

3. Položení izolačních desek
V případě rozvodů instalací v podlaze doporučujeme pokládat EPS ve dvou vrstvách: 1.vrstva na výšku rozvodů. 2. vrstva nepřerušovaně v celé ploše na vazbu s první vrstvou. 

4. Položení separační vrstvy 
Položené izolační desky zakryjte separační vrstvou. Pásy separační vrstvy se musí překrývat min. 10 cm a musí se vytáhnout na všech stranách u stěny až po horní hranu Austrotherm PE - okrajového pásu.

5. Nanesení potěru 
Potěr (např. Baumit) naneste podle návodu výrobce.

Ušetřete prostor se supertenkou izolací Austrotherm Resolution Podlaha

Nová tepelněizolační deska z tvrzené resolové pěny šetří prostor, má vysokou protipožární odolnost a s extrémně dobrou tepelněizolační hodnotou převyšuje o více než 40% tradiční tepelněizolační materiály. 

 

Se svými dotazy při výběru tepelné izolace a při hledání nejvhodnějšího řešení se můžete obracet přímo na naše obchodní zástupce v jednotlivých regionech. 

Případné specifické technické otázky Vám rádi zodpoví naši odborníci z oddělení technického poradenství.