Zateplení fasády o 20 % efektivněji s deskami Austrotherm EPS NEO

Kvalitně zateplený objekt přináší stálé klima v průběhu celého roku. Zateplením obvodových stěn fasády významně snížíme spotřebu tepla na vytápění. Odborně provedeným zateplením můžeme dosáhnout snížení tepelných ztrát obvodovou konstrukcí o víc než 50 % u nízkoenergetických domů a až 90 % u pasivních domů. Tato investice je jednorázová a v krátkém časovém horizontu se vícenásobně vrátí.

Všeobecně je známo, že čím silnější je tepelná izolace z pěnového polystyrenu EPS, tím budova dosáhne lepších tepelněizolačních parametrů a vyšší úsporu energií. Efektivní volbou je šedý pěnový polystyren Austrotherm EPS NEO, který má v porovnání s klasickým bílým EPS až o 20% lepší tepelněizolační vlastnosti při stejné tloušťce.

Úspora tloušťky je obzvlášť efektivní při výstavbě nízkoenergetických domů, ultranízkoenergetických budov a budov s téměř nulovou spotřebou energie. Snížením tloušťky obvodové izolace se vyhneme nutnosti např. předsazených oken, příliš hluboko zasazených oken, širokým špaletám a navíc se ušetří na pomocných materiálech, jako jsou kratší kotevní prvky, užší klempířské prvky apod.

Lehká manipulace

Zateplování s tepelněizolačními deskami Austrotherm EPS NEO nevyžaduje žádné speciální postupy. Práce s šedým polystyrenem je díky jeho nízké hmotnosti jednoduchá, lehce se s ním manipuluje. Materiál nezpůsobuje zdravotní rizika a není zapotřebí při práci s ním používat speciální ochranné pomůcky anebo nástroje. Je ale nutné uskladnit desky mimo dosah přímého slunečního záření. Desky Austrotherm EPS NEO jsou zabalené do neprůhledné folie z důvodu ochrany před přehřátím.

Šedý polystyren si zachovává všechny pozitivní vlastnosti bílého EPS při dodržování doporučených pravidel:

  • desky se na slunci díky své barvě snadněji zahřívají, proto se musí chránit před přímým slunečním zářením. Společnost Austrotherm používá na balení šedého polystyrenu neprůhlednou folii.
  • při aplikaci desek na fasádu je doporučeno zavěsit před lešení zakrývací síť, aby nedocházelo k působení přímého slunečního záření. Tato zakrývací síť je potřebná i pro aplikaci výztužné vrstvy a finální omítky.
  • předpokladem proto, aby tepelněizolační systém vykazoval deklarované vlastnosti je důležité, aby zateplení realizovala kvalitní realizační firma.

Izolace fasády s reflexním povrchem

V případě, že se fasáda zatepluje v letní sezoně, optimálním řešením jsou tepelněizolační desky ze šedého polystyrenu Austrotherm EPS NEO Reflex se speciálním reflexním nátěrem, které jsou zvlášť vhodné na dodatečné zateplení starších domů, ale i na zateplení pasivních a nízkoenergetických domů nebo komerčních budov.

  • speciální reflexní povrchová vrstva zjednodušuje v letní sezoně instalaci izolačních desek
  • reflexní nátěr minimalizuje negativní vliv UV záření
  • zamezí se přehřívání materiálu při vyšších teplotách v horkých letních měsících
  • povrchovou úpravou zvýšíme přilnavost dalších vrstev ETICS na šedý polystyren

Výrobky Austrotherm GrEPS na tepelnú izoláciu fasády

 

Se svými dotazy při výběru tepelné izolace a při hledání nejvhodnějšího řešení se můžete obracet přímo na naše obchodní zástupce v jednotlivých regionech.

Případné specifické technické otázky Vám rádi zodpoví naši odborníci z oddělení technického poradenství.