Magazín

Austrotherm XPS - extrémní izolace

Přehled použití extrudovaného polystyrenu XPS od základů po střechu

Řešení tepelné izolace pro šikmé střechy

Jaké jsou výhody polystyrenové izolace nad krokvemi, které vám přináší společnost Austrotherm?

Jak zateplit dům?

8 užitečných tipů, jak zateplovat!

Šest kroků ke zlepšení klimatické situace

Austrotherm poradí jak na to

Vyzrajte na horko! Izolujte s Austrothermem.

Dopřejte si zdravé a příjemné klima i v létě!

Austrotherm dává zelenou úsporám

Plánujete zateplení pro úsporu energie? V článku najdete základní informace k realizaci, včetně informací o možnosti využít dotační podporu.

Systémová deska podlahového vytápění

Představujeme systémovou desku pro podlahové vytápění pro snadnou a rychlou instalaci bez nutnosti dalšího upevňování topných trubek.

Austrotherm XPS - ideální izolace pro zelené střechy

Austrotherm XPS - ideální izolační řešení pro zelené střechy

Obnova historické fasády

Nejdůležitější úlohu při vytváření charakteru budovy sehrává fasáda. Firma Austrotherm vyvinula velké množství profilových variant a prvků, které umožňují zachovat nezaměnitelný charakter historickým budovám i po jejich obnově a zateplení. Příklad zateplení fasády v centru Vídně.

Zateplení podlahy polystyrenem - postup

Jestli hledáte doma místa, kterými vám uniká drahocenné teplo, nezapomeňte se podívat pod nohy. Právě podlaha má totiž výrazný podíl na celkovém teplotním komfortu a tepelných únicích. Účinným řešením je kvalitní zateplení podlahy.

Komplexní řešení ploché střechy bez tepelných mostů

Nabídka kvalitních rovných desek, spádů, úžlabí, nároží a unikátní Atikový prvek. Kladečský plán s profesionálním poradenstvím pro partnery.

Zateplete o 20% efektivněji fasádu, podlahu a střechu s Austrotherm EPS NEO

Nová generace modifikovaných tepelněizolačních desek pro zateplení od základů po střechu.

Unikátní atikový prvek, úspora energie

Jak ušetřit na výdajích za teplo? Použijte unikátní atikový prvek vyrobený z polystyrenu. Jaké výhody přináší realizace Austrotherm atikového prvku? To se dozvíte v následujícím článku.

Tepelná izolace základové desky

Dosáhnout, co nejnižší energetické nároky, je zřejmě snem každého majitele nemovitosti. Především v případě rodinných domů je tlak na snižování energetické náročnosti nejviditelnější a nízkoenergetické domy jsou stále žádanější. Způsobů, jak si můžete měsíční náklady na energie ve vašem vytouženém domě snížit je vícero a jedním z nich je i tepelná izolace základové desky, která sebou přináší množství výhod.

Jak dosáhnout nejrychlejší návratnost investic do zateplení?

Správný výběr tepelněizolačních materiálů při zateplení budovy přináší značné úspory.

Výhody zateplení domu

Dobrá tepelná izolace od sklepa až po střechu se vyplatí. Jaké jsou argumenty ve prospěch zateplení?

Zateplení soklu

Sokl jako vazba mezi obvodovou konstrukcí a základovou konstrukcí patří mezi velmi namáhané části každé stavby. Právě z tohoto důvodu je velmi důležité jeho správné zateplení.

Šedý polystyren EPS NEO a jeho výhody

Austrotherm EPS NEO jsou tepelněizolační desky nové generace, které mají až o 20% lepší tepelněizolační vlastnosti než bílý EPS při stejné tloušťce. S vynikající lambdou 0,031 W/m.K má deska Austrotherm EPS NEO i při menších tloušťkách vysoký tepelný odpor.

Zateplete podlahu o 20 % efektivněji šedým polystyrenem Austrotherm EPS NEO

Nová generace modifikovaných tepelněizolačních desek pro zateplení od základů po střechu. Zvyšuje účinnost zateplení až o 20%.

Rychlé podbití přesahů šikmé střechy pomocí Austrotherm UNIPLATTE

Podbití přesahu střechy za použití profesionálně předpřipravené tepelněizolační desky Austrotherm UNIPLATTE, díky které se může podbití šikmé střechy realizovat ve velmi krátkém čase a to kvalitně a efektivně.

Zateplení fasády šedým polystyrenem Austrotherm EPS NEO

Nová generace modifikovaných tepelněizolačních desek pro zateplení od základů po střechu. Zvyšuje účinnost zateplení až o 20 %.

Správné kotvení fasádního polystyrenu

Chystáte se zateplovat a chcete vědět, jaký je základní postup od vyhotovení projektu až po úspěšnou realizaci? Připravili jsme pro vás průvodce zateplováním fasády polystyrenem a dalšími souvisejícími kroky.

Zelené střechy v boji proti klimatickým změnám

Zelené střechy jsou efektivní nástroj v boji proti klimatickým změnám a lze očekávat, že jich bude přibývat stále víc. Jaké argumenty hovoří v jejich prospěch?

Zateplení střechy šedým polystyrenem Austrotherm EPS NEO

Šedý modifikovaný polystyren Austrotherm EPS NEO je tepelněizolační materiál nové generace. Jedná se o nejnovější typ desek využívající nanotechnologie pro profesionální a efektivní zateplení. Zvyšuje účinnost zateplení až o 20 % při stejné tloušťce v porovnání s bílým polystyrenem.