Šedý polystyren EPS NEO a jeho výhody

Polystyren je vynikajícím tepelněizolačním materiálem, který přináší energetické a finanční výhody.

Požadavky investorů na vylepšení izolačních vlastností konstrukcí neustále rostou, což nutí výrobce tepelných izolací k vývoji stále účinnějších a efektivnějších typů izolačního materiálu. Tímto směrem zdokonalování už osvědčených izolačních materiálů se ubírá i vývoj EPS (expandovaného pěnového polystyrenu).

Výzkum v této oblasti prokázal, že výrazně lepší izolační vlastnosti se u EPS dosahují přídavkem absorbéru infračerveného záření do základní matrice pěnového polystyrenu. Miliony buněk takto modifikovaného pěnového polystyrenu pracují jako tepelné zrcadlo a odrážejí teplo zpátky k jeho zdroji, což mimořádně zlepšuje tepelnou izolaci desek. Společnost Austrotherm přináší na trh tyto tepelněizolační desky pod názvem Austrotherm EPS NEO.

 

Austrotherm EPS NEO jsou tepelněizolační desky nové generace, které mají až o 20% lepší tepelněizolační vlastnosti než bílý EPS při stejné tloušťce. vynikající lambdou 0,031 W/m.K má deska Austrotherm EPS NEO i při menších tloušťkách vysoký tepelný odpor.

Splňuje náročné požadavky

EPS NEO se vyznačuje nejen unikátním složením, ale i vysokou pevností v tlaku a odolností vůči nárazům větru. Pro dodržení současných technických norem je na zateplení postačující EPS s tloušťkou 15 cm. S použitím šedého polystyrenu je možné při stejné tloušťce izolantu dosáhnout lepší tepelněizolační vlastnosti v porovnání s bílým polystyrenem.

Vysoká návratnost

Výběr tepelněizolačního materiálu je důležitý i z hlediska úspor. Izolant je hlavním prvkem, který zabezpečí návratnost prostředků investovaných do zateplení budovy a tepelněizolační deska Austrotherm EPS NEO se vyznačuje rychlejší návratností investic. Rozdíl v ceně EPS NEO je zanedbatelný v porovnání s dalšími nezbytnými náklady na zateplení. Proto je potřebné zvolit takovou izolaci, která stavebníkovi dlouhodobě přinese mimo zvýšené kvality života také úspory.

Široké uplatnění

Speciálně navržený šedý polystyren je ideální pro nízkoenergetické a pasivní domy, nicméně svoje uplatnění nachází na všech druzích staveb či rekonstrukcích. Díky široké škále produktů je vhodný na zateplování interiéru a exteriéru rodinných a bytových domů, komerčních budov nebo průmyslových staveb.

Bezpečný a nezávadný

Při výrobě šedého polystyrenu přímo v našich závodech nejsou použité žádné nebezpečné látky, jen vodní pára. Mimo úspory energie má i ekologické přednosti. Je 100% recyklovatelný a opět využitelný. Nepředstavuje žádná zdravotní rizika, není zapotřebí používat speciální ochranné pomůcky a díky své nízké hmotnosti je manipulace s ním velmi jednoduchá.

Chystáte se zateplovat? Přečtěte si také 6 výhod zateplení domu a zateplení podlahy šedým polystyrenem.

 

Se svými dotazy při výběru tepelné izolace a při hledání nejvhodnějšího řešení se můžete obracet přímo na naše obchodní zástupce v jednotlivých regionech.

Případné specifické technické otázky Vám rádi zodpoví naši odborníci z oddělení technického poradenství.