Izolovat proti horku? Jde to!

Poradíme jak!

Teploty v létě šplhají do nepředstavitelných výšek a vlny veder nás zasahují stále častěji - za to vše můžeme poděkovat klimatické krizi. Průměrná teplota za poslední roky v České republice stoupla o 2 °C. Ve snaze uniknout horku přepínáme klimatizaci na nejvyšší stupeň. To však spotřebovává energii - což nejen stojí peníze, ale také prohlubuje klimatickou krizi prostřednictvím zvýšených emisí CO2.

Efektivní izolace budovy dokáže ušetřit energii na chlazení. Díky tomu šetří emise CO2 a působí tak zároveň proti změně klimatu. Kvalitní tepelná izolace je jedním z nejúčinnějších a nejudržitelnějších způsobů, jak vyzrát na nepříjemné horko v budovách. Dopřejte si zdravé a příjemné vnitřní klima každý měsíc v roce!

Izolace proti horku

Při dokonalé izolaci domu a zastínění oken může být teplota v místnosti až o 6 stupňů nižší než v domě bez izolace. Dobrá vnější izolace zachytí velkou část tepla, což znamená, že zdivo zůstává chladné. Dokonce i během vln veder s teplotou až 36 stupňů ve stínu se vnitřní teploty v dobře izolovaných masivních domech pohybují pouze mezi 24 a 27 °C – na druhou stranu v nezatepleném domě může být více než 30 stupňů.

Tipy na izolační materiály pro ochranu před teplem:

•    Nadkrokevní izolace EPS a EPS NEO pro šikmé střechy
•    Austrotherm Resolution pro ploché střechy
•    Izolační desky Austrotherm XPS PLUS a Austrotherm XPS Premium pro obrácené střechy
•    Austrotherm EPS NEO pro komplexní izolaci podlahy, fasády a střechy

 

Se svými dotazy při výběru tepelné izolace a při hledání nejvhodnějšího řešení se můžete obracet přímo na naše obchodní zástupce v jednotlivých regionech.

Případné specifické technické otázky Vám rádi zodpoví naši odborníci z oddělení technického poradenství.