Základové konstrukce, sokly, podlahy v kontaktu s půdou

Konstrukce v kontaktu s půdou

Nabízíme komplexní řešení pro základové konstrukce, které jsou v kontaktu s půdou. Jedinečné izolační vlastnosti a odolnost extrudovaného polystyrenu dělají z desek Austrotherm XPS ideální způsob, jak zajistit izolaci obvodových stěn u rodinných domů, sklepů, případně jiných menších i větších staveb. Řešení izolace základové konstrukce, která je v kontaktu s půdou, a soklů z desek Austrotherm je vhodné i pro moderní pasivní a nízkoenergetické domy.

Tepelná izolace sklepní obvodové stěny se aplikuje na její vnější stranu, aby se snížily tepelné ztráty vytápěných, ale i nevytápěných sklepních prostor. Tento druh tepelné izolace by se měl použít vždy v rámci výstavby, aby se v budoucnu, při jiném způsobu využívání sklepa (zřízení pokoje pro hosty, sauny, hobby místnosti apod.) předešlo vzniku dalších nákladů spojených s odkrýváním a dodatečným zateplováním základů. 

Výhody tepelné izolace sklepní obvodové stěny s deskami Austrotherm XPS

  • intenzivní tepelněizolační účinek přináší úsporu nákladů vynaložených na energie a chrání životní prostředí
  • nedochází k únikům tepla ze sklepních prostor = příjemný tepelný komfort
  • v místě ukončení stropu a základů nevznikají tepelné mosty
  • bezpečnost díky tepelněizolačnímu materiálu Austrotherm XPS, který je odolný vůči vlhkosti a tlaku

Složení tepelné izolace sklepní obvodové stěny

U nízkoenergetického domu by se měly použít tepelněizolační desky Austrotherm XPS s tloušťkou minimálně 10 cm. Desky se nalepí přímo na hydroizolační vrstvu pomocí lepidla bez obsahu rozpouštědel, které se nanese bodově. Bežně se používají tepelněizolační desky Austrotherm XPS se stupňovitou drážkou a aplikují se se spoji na vazbu. Podle možností je třeba se vyhýbat spojům ve tvaru kříže. Desky se ukládají těsně vedle sebe. Následně se stavební jáma zasype postupně po vrstvách o výši cca. 30 cm zásypovým materiálem, který se zhutní pomocí lehké mechanizace. 

 

Se svými dotazy při výběru tepelné izolace a při hledání nejvhodnějšího řešení se můžete obracet přímo na naše obchodní zástupce v jednotlivých regionech. 

Případné specifické technické otázky Vám rádi zodpoví naši odborníci z oddělení technického poradenství.