Rychlé a kvalitní podbití přesahů šikmé střechy

Jako je tomu při každé stavební úpravě, i při podbití šikmé střechy je důležitý výběr materiálu. Existují různé názory ohledně materiálů používaných na podbití střechy. Nejčastěji se v našich končinách potkáváme se dvěma druhy podbití.

S první formou, s podbitím deskami se setkáváme většinou v případě venkovských a rekreačních domů. Dřevo je krásný přírodní materiál, dobře se s ním pracuje, ovšem jeho údržba je náročná.

Omítnuté podbití je většinou využívané v případě domů či vil městského charakteru. U tohoto způsobu podbití můžeme použít různé podklady, jako například OSB desku, anebo i jiné plošné stavební materiály, na které nalepíme lepidlo, síť, penetrace a jako finální horní vrstva přijde omítka. Omítané podbití je řešení, které je mnoho let prakticky bezúdržbové. Negativní je, že jde o komplikované a časově náročnější řešení.

V tomto případě je možné použít profesionálně předpřipravené tepelněizolační desky Austrotherm UNIPLATTE, díky kterým se může podbití šikmé střechy realizovat ve velmi krátkém čase a to kvalitně a efektivně.

Univerzální tepelněizolační desky Austrotherm UNIPLATTE

Austrotherm UNIPLATTE jsou vodotěsné, oboustranně povrchově upravené tepelněizolační desky z extrudovaného polystyrenu s univerzálním využitím. Spolehlivě poslouží i na podbití přesahů šikmých střech a zabezpečí potřebné tepelněizolační parametry, protože desky jsou mrazuvzdorné.

UNIPLATTE jednoduše a rychle vizuálně sjednotí přesah pod střechou. Jedná se o mimořádně lehký a tvarovatelný materiál, díky kterému se zjednoduší a urychlí stavební práce. Na úpravu této desky stačí běžné nářadí. Osadit světla, zásuvky nebo vytvořit stavební otvory v podbití je velmi jednoduché.

Jednoduchý postup při podbíjení přesahu šikmé střechy pomocí Austrotherm UNIPLATTE:

 

Šikmá střecha před kotvením

Pomocná konstrukce z dřevěných desek

Připevněné desky UNIPLATTE

Aplikace finální omítky na UNIPLATTE

Legenda

  1. strešní dřevěná krokev
  2. dřevěná deska s rozměrem 100 x 20 mm (pomocná konstrukce)
  3. UNIPLATTE s rozměrem 30 x 600 x 2600 mm
  4. Austrotherm UNI - podložka + vrut do dřeva 5 x 60 mm
  5. odvětrávací otvor
  6. rohová lišta se sklotextilní mřížkou
  7. přetažení spojů desek UNIPLATTE síťkou (výztužná sklotextilní mřížka + lepící malta)
  8. penetrační nátěr před aplikací finálních povrchových úprav
  9. tenkovrstvá silikónová omítka

 

Austrotherm UNIPLATTE nachází uplatnění nejen v exteriéru, ale i v interiéru. Je efektivní náhradou zdiva, či sádrokartonu, např. v koupelnách.

Osvědčí se například při vytváření vnitřních dělících stavebních konstrukcí i podhledů. Díky odolnosti proti vysokému zatížení je z ní možné vytvořit podkladovou vrstvu pro podlahy nebo schody, ale i vyrovnat podklad pro lepení obkladu a dlažby.

 

Se svými dotazy při výběru tepelné izolace a při hledání nejvhodnějšího řešení se můžete obracet přímo na naše obchodní zástupce v jednotlivých regionech.

Případné specifické technické otázky Vám rádi zodpoví naši odborníci z oddělení technického poradenství.