Koupelna

Kouplena

 

Austrotherm UNIPLATTE  jsou oboustranně povrchově upravené desky z extrudovaného polystyrenu vyztužené sklotextilní mřížkou a pokryté maltou. Jedná se  tepelněizolační desky, které jsou vhodné jako náhrada zdiva a sádrokartonu například na zhotovení plochy pro osazení umyvadla, doplňkové plochy koupelen a kuchyňských linek.  

Koupelna vašich snů s deskami Austrotherm UNIPLATTE

Nechte si vytvořit kouplenu přesne podle vašich představ s deskami Austrotherm UNIPLATTE a využijte všech výhod této alternativy k bežnému sádrokartonu a zdivu. Desky Austrotherm UNIPLATTE jsou zhotoveny z tvrzeného extrudovaného polystyrenu, který je univerzálně využitelný jako podklad pro obklady a dlažby, na zhotovení příček a různých odkládacích ploch. Díky svému zpracování jsou tyto desky nejen mimořádně lehké a pevné, ale jsou vhodné do suchého i vlhkého prostředí.  

Používání desek Austrotherm UNIPLATTE je mimořádně jednoduché, na výběr jsou prvky s U-profilem i L-profilem. Vhodné jsou například na opláštění potrubí, umývadel či van. Austrotherm UNIPLATTE je plnohodnotnou náhradou bežného zdiva a sádrokartonu. Prohlédněte si všechny prvky a materiály, které jsou ideální volbou pro stavbu nebo rekonstrukci koupelen, sprch a wellness.

Výhody

  • Voděodolné
  • Mrazuvzdorné
  • Výborná přilnavost
  • Vynikající tepelněizolační vlastnosti
  • Jednoduchá manipulace
  • Odolné vůči vysokému zatížení
  • Lehký materiál

Rozměry a použití UNIPLATTE

Tloušťka mmPoužití
4*, 6*, 10*Jako vyrovnávací deska, např. v koupelnách částečně obložených obklady. Zhotovení nového obkladu bez potřeby odstranění starého. Staré obklady mají často tloušťku 4 - 6 mm. V případe starého silného obkladu je na vyrovnání vhodné použít desku o tloušťce 10 mm.
12,5Může se použít jako zapuštěná spojovací deska sadrokartonových desek v suchém i  vlhkém prostředí.
20, 30, 40, 50Pro různá problematická konstrukční řešení jako jsou obklady, nábytek v koupelně (toaletní skříňky, police, obložení vany, předsazené potrubí apod.)
60, 80Pro různá problematická konstrukční řešení, kde se vyžaduje vyšší pevnost a stabilita (nábytek v koupleně, schody apod.)
100, 120Pro různá problematická konstrukční řešení, kde se vyžaduje vyšší pevnost a stabilita (samostatné příčky na balkónech apod.)

*Rozměry: 1300 x 600 mm; Rozměr 10 mm a více: 2600 x 600 mm

Postup práce s UNIPLATTE

 

Se svými dotazy při výběru tepelné izolace a při hledání nejvhodnějšího řešení se můžete obracet přímo na naše obchodní zástupce v jednotlivých regionech. 

Případné specifické technické otázky Vám rádi zodpoví naši odborníci z oddělení technického poradenství.