Koupelna

Konstrukční deska nejen do koupelny

 

Konstrukční desky Austrotherm UNIPLATTE  jsou oboustranně povrchově upravené desky z extrudovaného polystyrenu vyztužené sklotextilní mřížkou a pokryté maltou. Jedná se  tepelněizolační desky, které jsou vhodné jako náhrada zdiva a sádrokartonu například na zhotovení plochy pro osazení umyvadla, doplňkové plochy koupelen a kuchyňských linek.  

Zvýšená vlhkost, stříkající a tekoucí voda - koupelna nebo wellness jsou prostory, kde jsou kladeny zvýšené nároky na odolnost vůči vlhkosti. Zde je spolehlivým partnerem produktová řada Austrotherm UNIPLATTE®. Pro návrh koupelen, příček nebo pro zakrytí stěn a podlahových ploch.

Koupelna vašich snů s deskami Austrotherm UNIPLATTE

Nechte si vytvořit kouplenu přesne podle vašich představ s deskami Austrotherm UNIPLATTE a využijte všech výhod této alternativy k bežnému sádrokartonu a zdivu. Desky Austrotherm UNIPLATTE jsou zhotoveny z tvrzeného extrudovaného polystyrenu, který je univerzálně využitelný jako podklad pro obklady a dlažby, na zhotovení příček a různých odkládacích ploch. Díky svému zpracování jsou tyto desky nejen mimořádně lehké a pevné, ale jsou vhodné do suchého i vlhkého prostředí.  

Používání desek Austrotherm UNIPLATTE je mimořádně jednoduché, na výběr jsou prvky s U-profilem i L-profilem. Vhodné jsou například na opláštění potrubí, umývadel či van. Austrotherm UNIPLATTE je plnohodnotnou náhradou bežného zdiva a sádrokartonu. Prohlédněte si všechny prvky a materiály, které jsou ideální volbou pro stavbu nebo rekonstrukci koupelen, sprch a wellness.

Výhody

  • Voděodolné, nenasákavé
  • Mrazuvzdorné
  • Výborná přilnavost
  • Vynikající tepelněizolační vlastnosti
  • Jednoduchá manipulace
  • Odolné vůči vysokému zatížení
  • Lehký materiál
  • Snadné a bezprašné řezání

Vyrovnání zdí ve starších budovách

Pomocí systému Austrotherm UNIPLATTE® můžete snadno a rychle vyrovnat stěny ve starších budovách. Po změření výšky stěny a předvrtání přitlačte panely na stěnu pomocí lepící malty. Navíc je připevněte pomocí izolačních talířků. Poté stačí vyplnit spáry, vytapetovat nebo vymalovat.

Montáž na dřevěné nebo kovové konstrukce

Jednoduchá a rychlá instalace, tepelná a zvuková izolace. Austrotherm UNIPLATTE® odpovídajícím způsobem nařízněte, přišroubujte a nakonec vyplňte spáry.

Pokládka na betonovou podlahu nebo dřevěné nosníky

Austrotherm UNIPLATTE® jako kompaktní a nosný podklad pro podlahové krytiny, např. pro obklady. Kročejová i tepelná izolace. Pokládka na hrubou podlahu nebo pokládka na  dřevěné nosníky.

Jako konstrukční deska

Austrotherm UNIPLATTE® nabízí individuální konstrukční možnosti pro výrobu dělících stěn ve sprchách nebo na WC. Designově jedinečná vestavná umyvadla, police, zásobníky na vodu, poličky a kruhové obklady. Prefabrikovaný vanový prvek Austrotherm UNIPLATTE® velmi rychle a snadno obloží standardní vany. L a U úhelníky Austrotherm UNIPLATTE® rychle pomohou zakrýt potrubí nebo rohy.

Postup práce s UNIPLATTE

Rozměry a použití UNIPLATTE

Tloušťka mmPoužití
4*, 6*, 10*Jako vyrovnávací deska pro obložení stěn, např. v koupelnách částečně obložených obkladem. Staré obklady mají často tloušťku 4 - 6 mm. Zhotovení nového obkladu bez potřeby odstranění starého. V případě starého silného obkladu je na vyrovnání vhodné použít desku tloušťky 10 mm.
12,5Může se použít jako navazující deska sádrokartonových desek v suchém i vlhkém prostředí, vyhotovení podhledů.
20, 30, 40, 50Pro různá konstrukční řešení jako jsou obklady, nábytek v koupelně (toaletní skříňky, police, vany, předsazené instalace potrubí apod.), překrytí kastlíků venkovních žaluzií, na opláštění vertikálních a horizontálních potrubí, podbíjení přesahů šikmých střech
60, 80Pro různá konstrukční řešení, kde se vyžaduje vyšší pevnost a stabilita (nábytek v koupelně, schody apod.), dělící stěny, zhotovení podlahy.
100, 120Pro různá konstrukční řešení, kde se vyžaduje vysoká pevnost a stabilita (samostatné příčky na balkónech apod.)

*Rozměry: 1300 x 600 mm; Rozměr 10 mm a více: 2600 x 600 mm

 

Se svými dotazy při výběru tepelné izolace a při hledání nejvhodnějšího řešení se můžete obracet přímo na naše obchodní zástupce v jednotlivých regionech. 

Případné specifické technické otázky Vám rádi zodpoví naši odborníci z oddělení technického poradenství.