Austrotherm míří na Veletrh Střechy-Solar-Řemeslo

Rádi bychom Vás srdečně pozvali na nadcházející  veletrh Střechy-Solar-Řemeslo, který se koná v PVA EXPO PRAHA, a to v období od 15. do 17. února 2024. Společnost Austrotherm, která je předním odborníkem v oblasti tepelných izolací, bude aktivně na veletrhu přítomna a má pro Vás připravený tématický stánek:

Izolujeme střechy. Pro tepelnou pohodu.

 

Při návštěvě naší expozice budete mít jedinečnou příležitost setkat se s našimi odborníky, diskutovat s nimi o nejnovějších trendech a inovacích v oblasti využití tepelných izolací pro střešní systémy. Rádi Vám představíme naše produkty a odpovíme na všechny Vaše otázky, které se týkají tepelné efektivity anebo udržitelnosti. Hlavními představovanými produkty budou: Austrotherm Atikový prvek, Austrotherm Nadkrokevní izolace, použití XPS® pro zelené střechy, superštíhlá izolace Austrotherm Resolution® a unikátní konstrukční deska UNIPLATTE® pro podbití přesahů šikmých střech.

Na setkání s Vámi se těšíme a věříme, že najdeme optimální řešení pro Vaše potřeby. 

Najdete nás v hale č. 4, stánek 427.

Střecha bez izolace? Jako deštník, který nechrání.

 

Atikový prvek = efektivní řešení pro ploché střechy

Austrotherm Atikový prvek je vynikající izolační prefabrikovaný prvek vyvinutý za účelem tvorby staticky nenamáhaných atik. S takovým prvkem je možné zhotovit atiku plochých střech bez tepelných mostů a představuje rychlou, jednoduchou a úspornou alternativu k tradiční vyzdívané atice.

UNIPLATTE je využitelná v exteriéru

Konstrukční deska Austrotherm UNIPLATTE® je díky své maximální univerzálnosti využitelná i v exteriéru. Tato inovativní prefabrikovaná konstrukční deska může být využita na podbití šikmých střech, zhotovení balkonových příček nebo zaizolování podlah na balkónech. Austrotherm UNIPLATTE® je lehký, rovný, nenasákavý a mrazuvzdorný materiál, který zjednoduší a urychlí stavební práce.

Nadkrokevní izolace

Austrotherm EPS® Nadkrokevní izolace a Austrotherm EPS® NEO Nadkrokervní izolace je recyklovatelný materiál odolný vůči vyššímu zatížení a umožňující jednoduchou manipulaci. Desky s polodrážkou umožní nadkrokevní izolaci šikmých střech bez snížení obytné velikosti podkroví. Výhody nadkrokevní izolace od společnosti Austrotherm jsou souvislá izolace po celé ploše, více prostoru v interiéru, pohledové řešení krovu.

XPS = ideální izolační řešení pro zelené střechy

Koncept zelených střech napomáhá boji proti klimatickým změnám. Ideálním řešením zelené střechy je využití tzv. obrácené střechy, která má hydroizolační vrstvu pod tepelnou izolací. Pro efektivní ochranu hydroizolace je třeba využít voděodolné a tlaku odolné izolační materiály, jako je Austrotherm XPS®. Tyto materiály zároveň vytvoří dokonalý základ střešní konstrukce.

Supertenká tepelná izolace pro ploché střechy

Austrotherm Resolution® jsou tepelněizolační desky z tvrzené resolové pěny s uzavřenou buněčnou strukturou. Desky Resolution® mají extrémně dobrou tepelněizolační hodnotu, která převyšuje tradiční tepelněizolační materiály, a to i přes svou 40 % menší tloušťku. Tato superštíhlá izolace z lehkého materiálu je ideální jako podkladová vrstva na tepelnou izolaci pro ploché střechy nízkoenergetických staveb. Izolace Resolution® napomáhá k úspoře místa a může zaujmout svojí nízkou hmotností.

 

Komplexní řešení ploché střechy

Systém zateplení ploché střechy od Austrothermu zahrnuje kromě rovných desek EPS také spádové termoizolační desky (spádové klíny) nebo na míru řezané úžlabí a nároží pro dokonalé odvodnění. Austrotherm EPS® Spádové klíny  Austrotherm EPS® NEO Spádové klíny umožnující vytvořit nebo zvýšit spád nejen v rovině ploché střechy, ale i pro náběhy u obrub světlíků, atik, průlezů, ventilačních šachet či jiných svislých konstrukcí prostupujících rovinou střechy.

Součástí dodávky zateplení ploché střechy je také expertně vypracovaný kladečský plán spádování ploché střechy včetně kubatury výměr. V rámci komplexního systému izolace dodáváme také unikátní prefabrikovaný Atikový prvek s vynikajícími tepelněizolačními vlastnostmi.

 

Se svými dotazy při výběru tepelné izolace a při hledání nejvhodnějšího řešení se můžete obracet přímo na naše obchodní zástupce v jednotlivých regionech.

Případné specifické technické otázky Vám rádi zodpoví naši odborníci z oddělení technického poradenství.