AUSTROTHERM Systémová deska podlahového vytápění

Instalace podlahového vytápění snadno a rychle

Podlahové vytápění zaujímá mezi moderními topnými systémy významné místo. Jedná se o sofistikovaný systém vytápění, který usnadňuje realizaci a poskytuje bezpečné řešení. Kvalitní systém nabízí bezpečné upevnění topných trubek a jejich dobrou izolaci. Tyto oba požadavky splňuje Systémová deska podlahového vytápění Austrotherm.

Deska z pěnového polystyrenu EPS je moderní tepelně izolační materiál, který díky své speciální konstrukci umožňuje rychlou a přesnou instalaci trubek podlahového vytápění bez nutnosti dalšího upevnění. Distanční prvek pro podepření trubek zajišťuje, že potěr zcela obklopuje topné trubky a poskytuje tak dobrý přenos tepla.

Systémová deska Austrotherm je vhodná pro upevnění trubek podlahového vytápění o průměru 16-20 mm.

Speciální výstupky na povrchu desky umožňují vedení topného potrubí přesně podle potřeby. Rozteč potrubí může být celočíselný násobek 75 mm (75, 150 atd.). Tloušťka potěru nad trubkou by měla být nejméně 45 mm. Tepelná vodivost systémové desky o tloušťce 30 mm je oproti běžnému tepelně izolačnímu materiálu (EPS 100) přibližně o 15% výhodnější. Pro další zlepšení účinnosti vytápění a dodržení požadavků na tepelnou ochranu budov je vhodné pod systémové desky položit vrstvu z desek Austrotherm EPS 100.Ta může být využita pro instalační rozvody (např. elektrické).  V případě požadavku na kročejový útlum je řešením použít jako podkladní vrstvu Austrotherm EPS POLYFON a obvodový dilatační pás v tloušťce minimálně 1 cm tvořící společně konstrukci těžké plovoucí podlahy.

Při pokládání ohebných topných trubek je třeba dbát na jejich umístění podle plánu. Trubky musí být jemně vtlačeny mezi výstupky na desce. Díky spojovacím prvkům do sebe desky dobře zapadají a při instalaci topení se neposouvají. Potěr nemůže zatékat do spár stupňovitých prvků a nedochází tak ke vzniku tepelného mostu. Pro vyplnění prostoru mezi výstupky desky je třeba počítat s dodatečným potěrem 10 l/m2. Při pokládce a betonáži je třeba věnovat zvláštní pozornost tomu, aby nedošlo k poškození desky a topné trubky.

Po položení systémové desky je proto nutné co nejdříve provést instalaci topného tělesa a betonáž, aby nedošlo k poškození výrobku a topných trubek. Pokud to není možné, je třeba povrch, zejména v oblastech pohybu osob, ochránit položením pochozí provizorní desky.

  Výhody použití systémové desky AUSTROTHERM

  • Topné trubky nevyžadují žádné speciální upevnění, protože jsou vedeny a drženy na místě díky speciálně tvarovaným výstupkům. Tento způsob upevnění je šetrný k plastovým topným trubkám.
  • Rozmístění výstupků sloužících jako upevňovací prvky je optimální, takže trubky lze umístit v požadovaných odstupech a hustotě
  • Není potřeba technologická fólie, protože potěr nemůže díky stupňovitému napojení zatékat do spár mezi jednotlivými deskami. Nevytvářejí se žádné tepelné ani zvukové mosty.
  • Spojení prvků stupňovitou hranou a zámky znamená, že panely těsně přiléhají a během instalace vytápění se nepohybují. Optimální konstrukce hran umožňuje plné využití zbývajících kusů desek.
  • Systém se snadno a rychle instaluje

       

   

  Se svými dotazy při výběru tepelné izolace a při hledání nejvhodnějšího řešení se můžete obracet přímo na naše obchodní zástupce v jednotlivých regionech.

  Případné specifické technické otázky Vám rádi zodpoví naši odborníci z oddělení technického poradenství.

   

  Video - výhody systémové desky podlahového vytápění

  Pokud chcete sledovat naše videa, přijměte soubory cookie