Skupina Austrotherm investuje 10 miliónů eur do modernizace výrobních závodů v Rakousku

 

Rakouská skupina Austrotherm investuje 10 miliónů eur do modernizace svých dvou výrobních závodů na extrudovaný polystyren Austrotherm XPS v rakouském Pinkafeldu a v Purbachu.

"Navzdory všem nepříznivým událostemv souvislosti s epidemií Covid19 jsme zahájili investiční program, díky kterému budou naše dvě pobočky v Rakousku připravené na budoucnost. Investujeme do modernizace infrastruktury a do optimalizce procesů v těchto lokalitách s cílem zvýšit efektivitu a bezpečnost práce. Velká část objemu investic má pozitivní dopad na regionální stavebnictví.“ říká potěšeně mag. Klaus Haberfellner, generální manažer skupiny Austrotherm.

Program Fit pro budoucnost

V lokalitě Purbach se staví sklady na hotové výrobky a celkovou rozlohou 3 600 m2, stejně tak nová kancelářská budova se sociálním zázemím a odpočinkovou zónou pro zaměstnance a řidiče nákladních aut. Nová budova je integrovaná do celkového konceptu provozu výrobního závodu, který vyvinuli odborníci na logistiku v institutu Fraunhofen. Optimalizace a reorganizace nakládkové zóny snižuje vzdálenosti na logistiku výrobního zboží v závodě o 70%. To odpovídá vzdálenosti přibližně 14 000 km ročně a významných způsobem snižuje emise CO2 a hladinu hluku. Investuje se také do výrobních zařízení, aby bylo možné rozšířit recyklaci tepelněizolačních desek XPS.

V areálu Pinkafeld už probíhají přípravy na výstavbu nové administrativní budovy s recepcí, školícím střediskem a dílnou. Kromě toho se v současnosti implementuje množství projektů v oblasti digitalizace a automatizace s cílem zeefektivnit a zrychlit interní procesy.