Vyvíjíme produkty šetrné k životnímu prostředí

Vývoj a výzkum v Austrothermu

Austrotherm GmbHvlastní výzkum a vyvíjí úspěšně izolační materiály déle než 70 let.

Je držitelem rakouské ekoznačky, která se již přibližně 30 let uděluje výrobkům, které jsou ve srovnání s konkurenčními produkty obzvláště šetrné k životnímu prostředí. Zaručuje nejvyšší ekologické standardy při výrobě, používání a likvidaci. Toto ocenění získala skupina výrobků Austrotherm XPS mimo jiné proto, že izolační materiály Austrotherm jsou vyráběny zcela bez HBCD, HCFC nebo CFC. 

Každé čtyři roky se v rámci certifikace testují výrobky z pohledu životního cyklu:  bere v úvahu dopady na životní prostředí během výroby, používání a likvidace. Zkoumá se mj. spotřeba surovin a energie, toxicita složek, emise, odpadní voda, hluk, odpad a recyklovatelnost, jakož i balení, distribuce a doprava. Testuje se také kvalita, použitelnost, bezpečnost a odolnost...Jde o komplexní přístup k udržitelnosti vyráběných materiálů a jejich roli v boji s klimatickou změnou.

Sama společnost Austrotherm si vytkla pro zbytek dekády vysoce ambiciózní cíle ve snížení své uhlíkové stopy o celých 30%. Zákazník tak může mít pro svůj záměr snížení energetické náročnosti prvotřídní izolační materiály od výrobce, který sám svými inovacemi přispívá k lepšímu životnímu prostředí.