Až o 20% efektivnější zateplení s novou generací šedých termoizolačních desek Austrotherm EPS NEO

Požadavky na zlepšení izolačních vlastností konstrukcí stále rostou. Proto se přistupuje k neustálému vývoji efektivnějších typů izolačních materiálů. Podle výzkumu výrazně lepších izolačních vlastností se u EPS dosahuje modifikací matrice pěnového polystyrenu. Společnost Austrotherm proto přinesla na trh tepelněizolační desky Austrotherm EPS NEO.

Austrotherm EPS NEO jsou tepelněizolační desky nové generace, které mají díky unikátnímu složení až o 20% lepší izolační vlastnosti než bílý EPS. Jde o nejnovější typ EPS desek pro profesionální a efektivní zateplení. S vynikající lambdou 0,031 W/m.K má i při menších tloušťkách izolace vysoký tepelný odpor.

Zateplení s tepelněizolačními deskami Austrotherm EPS NEO nevyžaduje speciální postupy. Práce s tímto polystyrenem je díky nízké hmotnosti jednoduchá, lehko se s ním manipuluje. Při práci s ním není potřeba používat speciální nástroje. Je ale potřebné myslet na to, že šedé desky se na slunci více zahřívají, proto je potřebné je chránit před slunečním zářením. Při lepení desek na fasádu stačí zavěsit před lešení zakrývací síť, která je následně také ochranou při aplikaci výztužné vrstvy a omítky.

Výhody použití šedého polystyrenu EPS NEO

               

  • o 20 % lepší izolační vlastnosti než bílý EPS polystyren při stejné tloušťce,
  • vyšší tepelný odpor, kterého hodnota roste s tloušťkou použitých desek,
  • splňuje nejvyšší nároky na izolační účinek,
  • ideální pro nízkoenergetické a pasivní stavby.

Jednodušší aplikace šedivých fasádních desek díky speciálnímu reflexnímu nátěru.

 

Při zateplování fasády v letních měsících jsou optimálním řešením tepelněizolační desky Austrotherm EPS NEO Reflex se speciálním reflexním nátěrem.

Reflexní nátěr zamezí přehřívání materiálu v horkých letních měsících, zjednoduší aplikaci izolačních desek a zvýší přilnavost dalších vrstev na šedý polystyren.

 

 

Oblasti použití Austrotherm EPS NEO

 

 

 

Se svými dotazy při výběru tepelné izolace a při hledání nejvhodnějšího řešení se můžete obracet přímo na naše obchodní zástupce v jednotlivých regionech.

Případné specifické technické otázky Vám rádi zodpoví naši odborníci z oddělení technického poradenství.