Podlahové konstrukce

Podkroví

Zabraňte 25 % ztrátě energie

Když se nevyužívá pro obytné účely, strop nad nejvyšším podlažím je třeba perfektně zateplit. Obzvláště při nedostatku místa se vyplatí použití difúzně otevřené tepelněizolační desky Austrotherm EPS NEO Kombinované desky, která je ihned pochozí. 

V novostavbách a při rekonstrukci

Tento speciální výrobek se dá použít na dodatečné vytvoření tepelněizolační vrstvy nezateplených starých staveb, při kterých mohou ztráty energie přes strop nejvyššího podlaží dosáhnout až 25%. A právě v takovém případě se vyplatí zateplit. 
 

Proč zateplit i podlahu podkroví?

Pro ušetření energie a minimalizaci tepelných ztrát je v nabídce Austrotherm EPS NEO Kombinovaná deska, která umožní jednoduchým způsobem sanovat podkrovní prostor z hlediska zateplení. Ze zkušeností víme, že většina podlah v podkroví nemá žádnou tepelnou izolaci a ztráty tepla jsou značné. Stropní konstrukce doslova vysává teplo z vytápěné místnosti a odvádí ho směrem nahoru do podkrovních prostor. Tepelná izolace má svoje opodstatnění i v letních měsících, neboť v horkém létě může dosáhnout teplota v podkrovních prostorech 40 – 55 °C a teplo se pak šíří do celého domu a neúnosně znepříjemňuje život obyvatelům domu. 
 

Jak vytvořit zateplený a ihned pochozí prostor v podkroví

  • pro práci s deskami můžete využít běžného nářadí na opracování dřeva
  • podlahu důkladně očistěte a zbavte nerovností
  • použijte separační fólii
  • desky pokládejte těsně vedle sebe, se spoji na vazbu
  • spoj vytvořený stupňovitou drážkou se pro dokonale pevné spojení doporučuje slepit polyuretanovým lepidlem

 

Se svými dotazy při výběru tepelné izolace a při hledání nejvhodnějšího řešení se můžete obracet přímo na naše obchodní zástupce v jednotlivých regionech. 

Případné specifické technické otázky Vám rádi zodpoví naši odborníci z oddělení technického poradenství.