Proč zateplovat?

Dobrá tepelná izolace od sklepa až po střechu se vyplatí. Máme pro Vás šest argumentů ve prospěch perfektního zateplení:

1. Ušetříte náklady na vytápění

Přes střechu, sklep a fasádu se ztrácí víc než 70% tepla. Tepelná izolace Austrotherm vám rok co rok umožní ušetřit velkou část nákladů na vytápění. Z dlouhodobého hlediska se například sanací na úroveň nízkoenergetického domu dá ušetřit až 85% nákladů na vytápění, což pro vás a vaši rodinu může znamenat ušetřené prostředky na zajímavou dovolenou.

2. Užíváte si tepelnou pohodu

Abyste se doma cítili skutečně příjemně, nepotřebujete jen pěkné zařízení a příjemné barvy na stěnách, ale potřebujete i určitou teplotu vzduchu a ploch, které vás obklopují, (radiační teplota, sálání) a určitou vlhkost vzduchu.

V chladném ročním období mohou být ve starším nezatepleném domě obrovské rozdíly mezi teplotou vzduchu (např. 21°C) a teplotami vnitřního povrchu obvodových stěn. Do místnosti potom vyzařuje chlad a člověk má pocit, že odněkud „táhne“, ačkoli i okna jsou utěsněná.

Klima v domě zatepleném tepelněizolačním materiálem Austrotherm je výrazně příjemnější – ať už v létě nebo v zimě! Dobrá tepelná izolace a cílené větrání sníží zdraví škodlivé riziko vzniku plísní na minimum.

3. Ochrana klimatu

Třetina emisí CO2, které mají vliv na klimatické změny, pochází z vytápění našich domovů. Rozsáhlé zateplení nových a starých budov (tepelná sanace) s materiály Austrotherm snižuje tato rizika na minimum. Snižuje se skleníkový efekt a to je pozitivní zpráva pro životní prostředí.

 

4. Zachování hodnoty

Mít „vlastní čtyři stěny“ bývá jedním z vysněných cílů člověka. Vlastnit nemovitost se hlavně v hospodářsky nejistých časech považuje za cenný životní základ. Nejen při hrozbě stoupajících cen energií patří tepelná sanace zateplením fasády, střechy a stropů určitě k nejdůležitějším opatřením zaměřeným na zachování hodnoty vašeho domu.

 

5. Podpora zateplování domů

Státní fond životního prostředí podporuje zateplování  budov v programu Nová zelená úsporám.  

 

6. I v létě příjemně chladno

Správně zhotovená tepelná izolace v zimě zadrží v místnostech teplo a v létě se postará o to, aby se přes konstrukční prvky nedostávalo z venku do interiéru příliš velké teplo.

 

 

Se svými dotazy při výběru tepelné izolace a při hledání nejvhodnějšího řešení se můžete obracet přímo na naše obchodní zástupce v jednotlivých regionech.

Případné specifické technické otázky Vám rádi zodpoví naši odborníci z oddělení technického poradenství.